Lajme

January 6, 2023

7 Këshilla të reja për kazinonë për lojtarët inteligjentë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Kumari është konsideruar si një aktivitet i bazuar në fat për një kohë tani. Lojtarët e rinj mendojnë se bastet kanë të bëjnë me gjetjen e kazinosë së re më të mirë në internet, vendosjen e një basti dhe shpresën për më të mirën.

7 Këshilla të reja për kazinonë për lojtarët inteligjentë

Por ja ku ata i kuptojnë të gjitha gabimet. Edhe lojërat e bazuara në fat si lojëra elektronike dhe bingo kërkojnë aftësi për të fituar. Pra, për t'u dalluar nga lojtarët "mesatar" në kazinotë më të reja, përdorni këto shtatë këshilla të zgjuara.

Këshilla #1. Zgjidhni me kujdes një sit të ri të lojërave të fatit

Ky është pa mend. Lojtarët e zgjuar luajnë në kazino të reja në internet. Këto kazino ofrojnë kushte dhe shanse miqësore për lojtarët, duke çuar në më shumë fitore në afat të gjatë. Për të ditur nëse një sajt lojërash fati është i besueshëm, kontrolloni informacionin e licencimit në fund të faqes kryesore.

Këshilla #2. Kuptoni skajin e shtëpisë

Shumica e lojtarëve fillestarë të lojërave nuk mendojnë dy herë kur zgjedhjen e lojërave të kazinosë për të luajtur. Ata tërhiqen nga fama e pokerit ose grafika me cilësi të lartë makinat e fatit. Sigurisht, këto zgjedhje janë të përshtatshme për ata që kërkojnë argëtim.

Por nëse jeni pas fitoreve, atëherë skaji i shtëpisë ka rëndësi. Për makinat e fatit, çdo gjë nën 96% është një JO e madhe. Nga ana tjetër, ka shumë variacione të lojërave të tavolinës, secila vjen me skaje të ndryshme shtëpie. Pra, kuptoni shanset.

Këshilla numër 3. Mos luani lojëra elektronike në internet

Slotet në internet mund të mashtrojnë me pagesat e tyre të larta dhe grafikat e ndezura. Megjithatë, është e rëndësishme të mos luani verbërisht, pasi këto lojëra mund t'ju shterrojnë shpejt fondet, ndryshe nga lojërat e tavolinës si poker, blackjack dhe baccarat.

Për shembull, baccarat (bast bankier) dhe ruleta franceze vijnë me një avantazh të ulët shtëpie prej 1.06% dhe 1.35%, respektivisht. Madje bëhet më mirë me video pokerin dhe blackjack-un, ku avantazhi i shtëpisë mund të shkojë nën 0,50% me një strategji optimale.

Këshilla #4. Përdorni një teknikë të menaxhimit të parave

Fakti i fortë është se menaxhimi i parave nuk do t'ju japë një avantazh mbi kazinonë. Por me një strategji të mirë-planifikuar të menaxhimit të parave, lojtarët mund të kontrollojnë humbjet e tyre. Gjithçka ka të bëjë me mbrojtjen e bankrollit të dikujt. Truku është të luani kumar vetëm me fondet që mund të përballoni për të humbur.

Gjithashtu, paratë duhet të jenë mjaft të mëdha për t'ju garantuar të paktën katër orë lojë në ditë. Dhe nëse është e mundur, mos humbni më shumë se 30% të totalit të bankrollit tuaj në një seancë të vetme.

Këshilla #5. Dilni ndërsa ende përpara

Ky është deri diku një vazhdimësi e menaxhimit të parave. Lojtarët inteligjentë të kazinosë zakonisht kanë kufij fitues dhe humbje. Kjo mund të jetë 100 dollarë, 200 dollarë, 300 dollarë ose çfarëdo. Nëse ngeleni prapa ose ecni përpara me këto shuma, atëherë dijeni se është koha të hiqni dorë.

Në rastin e fitoreve, ka gjasa të mëdha që çmimi të zbresë nëse vazhdoni të luani. Pse? Skaji i shtëpisë është gjithmonë në lojë për të siguruar që ecuria juaj e mirë të ndalet.

Këshilla numër 6. Luaj në tavolina të mbushura me njerëz

A e dini pse lojtarët me përvojë zgjedhin të luajnë në tavolina të mbushura me njerëz? E ngadaltë është rruga përpara në botën e lojërave të fatit. Të luash me shumë lojtarë është më e mira nëse nuk je një lojtar me avantazh që kërkon të marrë vendime më të shpejta.

Këtu është gjëja: sa më shumë të luani, aq më shumë buza e shtëpisë së kazinosë fshin paratë tuaja financiare. Dhe e njëjta gjë vlen edhe për makinat e fatit. Të luash në dy makina në thelb dyfishon shanset për të humbur.

Këshilla numër 7. Shmangni bastet anësore dhe mbështetëse

Bastet anësore zakonisht gjenden në lojëra tavoline si Caribbean Stud dhe blackjack. Ata janë tërheqës për shumicën e lojtarëve fillestarë sepse ofrojnë pagesa të mëdha anësore. Por disa prej tyre, si sigurimi i blackjack-ut dhe basti i jackpot-it të Caribbean Stud, konsiderohen si baste "pinjolle". Për shembull, basti i jackpot-it vjen me një avantazh të dhimbshëm prej 25% për shkak të madhësisë së tenxhere. Në një tabelë craps, bastet mbështetëse si Yo (11,11%) dhe Horn (12,5%) duhet të shmangen.

konkluzioni

Zbatoni këshillat e mësipërme dhe jeni në rrugën tuaj për t'u bërë një lojtar yll i kazinosë. Ideja kryesore është që të kemi një bankroll të lojërave të fatit dhe të kuptojmë më mirë shanset dhe avantazhin e shtëpisë. Dhe, sigurisht, mos vini bast me emocione. Gjithe te mirat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme