Lajme

April 10, 2022

Braggs ORYX Gaming siguron partneritet me Casino Interlaken

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Braggs Oryx Gaming ka siguruar një marrëveshje partneriteti me një operator zviceran me bazë tokësore Casino Interlaken për të ofruar përmbajtjen e tij në tregun në rritje të kazinove online në Zvicër. Oryx ka kërkuar të zgjerojë shtrirjen e saj në tregun e iGaming në Zvicër pasi kjo është marrëveshja e tretë e nënshkruar që ata kanë pasur në vend deri më tani dhe po kërkojnë më shumë mundësi. 

Braggs ORYX Gaming siguron partneritet me Casino Interlaken

Shefi Tregtar për Bragg Oryx Gaming Chris Looney komentoi nevojën për të rritur ofertën e tyre të lojërave në industri. Ata po kërkojnë gjithashtu të ofrojnë përmbajtjen më të fundit cilësore për lojtarët e lojërave në internet. Ai gjithashtu vuri në dukje se Zvicra është një treg që ka kaq shumë potencial sipas statistikave dhe ende nuk është eksploruar.

Partneriteti Interlaken me Braggs Oryx ka sjellë lajme të mira për lojtarët e Kazinosë në internet pasi ata do të kenë akses në përmbajtjen ekskluzive të serverit të lojërave në distancë (RGS) nga studiot me bazë në Armeni Peter and Sons, zhvilluesi gjerman i kazinosë online Gemomat, Giveme Games, Golden Hero, dhe Kalamba Games në përputhje me portofolin e sloteve të pronarit Oryx.

Certifikimi

Dorëzimi i kësaj marrëveshje u bë i mundur në korrik 2020 dhe hyri në fuqi më 1 korrik 2019 duke lejuar vetëm kazinotë me bazë tokësore të sigurojnë licenca. Kjo për shkak se partneriteti kërkonte certifikim që të zbatohej. Ai u certifikua me certifikimin ISO/IEC 27001 të Oryx. 

Kjo duhej të zbatonte standardin e sigurisë të publikuar nga Organizata Ndërkombëtare për Standardizim (ISO) si dhe Komisioni Ndërkombëtar Elektroteknik (IEC) i cili zakonisht përdoret si një rregullator standard në Zvicër si një organ rregullator i tregut zviceran të lojërave në internet.

Një vështrim i thellë

Sipas gjetjeve të Oryx, të ardhurat nga lojërat e ardhura nga shtatë shtëpitë e lojërave me tulla dhe llaç që kishin ofruar lojëra online në vendet e Evropës Qendrore në vitin 2020, kishin arritur të ardhurat bruto nga lojërat (GGR) prej rreth 203 milion dollarë amerikanë (CHF186.8 milion ) siç u publikua nga rregullatori zviceran i lojërave të fatit. Kjo krahasuar me 26 milionë dollarë amerikanë (23.5 milionë CHF) që u gjeneruan një vit më parë kur kazinotë që operonin në internet ishin më pak në Zvicër sipas raporteve. Të ardhurat janë rritur me rritjen e kazinove online.

Shefi i Operacionit në Interlaken Jens Sellgrad komentoi marrëveshjen e furnizimit duke vënë në dukje se ata kanë besim në këtë marrëveshje me Oryx pasi deri më tani dorëzimi ka qenë pa probleme. Oryx pritet të dorëzojë në përputhje me marrëveshjen e tyre përmbajtjen më të fundit cilësore të disponueshme për lojtarët e tyre të lojërave në internet. 

Shefi i Operacionit shpjegoi gjithashtu se ofrimi i furnizimit të iGaming nga Oryx ka qenë mbresëlënës deri më tani, gjë që i bën ata të sigurt se fillimi solid që është përjetuar do të përsëritet ndërsa marrëdhënia e tyre përparon në vitet në vijim.

Aktualisht, Oryx Gaming është licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar (UKGC), Komisioni Helenik Grek (HGC) dhe Zyra Kombëtare Rumune e Lojërave të Fatit. Përmbajtja e tij ose është miratuar ose certifikuar në juridiksione të tjera të ndryshme të cilat janë kyçe në funksionimin e tij. Marrëveshja e re do ta shohë atë të zgjerojë përfshirjen e saj në industrinë e lojërave me rritje të shpejtë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme