Lajme

October 15, 2023

Michael Persky fiton unazën e ngjarjeve kryesore të serisë së tij të dytë botërore të qarkut të pokerit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Michael Persky nga Kalifornia Veriore së fundmi mundi një fushë prej 594 lojtarësh profesionistë të pokerit për të marrë unazën e tij të dytë të ngjarjeve kryesore të qarkut WSOP dhe për të fituar 170,780 dollarë në xhep. Fitorja e tij më e fundit vjen vetëm 49 ditë pas fitores së tij të parë në WSOP Circuit Main Event. Flisni për fitoret e njëpasnjëshme!

Michael Persky fiton unazën e ngjarjeve kryesore të serisë së tij të dytë botërore të qarkut të pokerit

Më 21 gusht 2023, Persky mori unazën e tij të parë të artë nga World Series of Poker Circuit. Qytetari Novato, Kaliforni mposhti 616 konkurrentë për të fituar një pagesë pak më të lartë prej 175,595 dollarësh në ngjarjen kryesore të blerjes pa limit prej 1,700 dollarësh në Graton Casino & Resort. Kjo ngjarje luhet në Texas Hold'em me rregulla pa kufi, që do të thotë se shumat e basteve mund të rriten pafundësisht. 

Vetëm 49 ditë pas kësaj fitore e dukshme, Persky navigoi me sukses një fushë të ngjarjeve kryesore të WSOP Circuit në Kaliforninë Veriore, Shtetet e Bashkuara, për të fituar një unazë të dytë ari dhe një çmim tjetër gjashtëshifror. Kjo ngjarje ka ndodhur në Thunder Valley Casino Resort, një nga liderët kazinove në rajon.

Pas fitores, lojtari u shpreh:

“Kjo është e pabesueshme! E di sa e vështirë është kjo. Unë u them njerëzve, 'Unë fitova ngjarjen kryesore të WSOP... Dy herë, tani! Më duhet të shkoj në shtëpi. Gruaja ime, fëmijët e mi, qentë e mi dhe biznesi im janë duke pritur. Nuk më ka munguar asnjë ditë pune kur po fitoja Graton, dhe fjalë për fjalë nuk më ka munguar asgjë këtu. Unë jam një kontraktor. Nuk marr asgjë si të mirëqenë, asgjë”

Interesante, Persky ka vetëm tetë rezultate të ngjarjeve të drejtpërdrejta në rekordin e tij. Por sado pak që janë, kjo i jep atij fitime totale prej 415,000 dollarësh nga loja poker

Dy garat e suksesshme për titullin e Persky i kanë dhënë atij shumë pikë në renditje. Ai mori 840 pikë Lojtari i Kartës së Vitit për secilën prej këtyre fitoreve. Persky ka 2,080 pikë pasi shtoi 400 që mori për përfundimin e dytë në një ngjarje prej 600 dollarësh në serinë WSOPC Graton dhe fitimin e ngjarjes kryesore. Ai është në 150 lojtarët më të mirë sipas renditjes POY të Global Poker 2023.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024
2024-04-12

Slotet më të mira të reja në internet të javës: Edicioni i 12 Prillit 2024

Lajme