Poker me tre letra

Three Card Poker, i njohur gjithashtu si Poker Three or Triple Card Poker, është një lojë poker emocionuese dhe e lehtë për t'u luajtur në kazinotë e reja. Për të luajtur lojën, një lojtar duhet vetëm të vendosë llojet e basteve që do të vendosë, dhe më e rëndësishmja, kur të thërrasë ose palosë pasi të jenë dhënë letrat.

Ka një kthesë strategjike në lojë, si me shumicën e lojërave me letra. Mësoni se si të zbatoni një strategji të caktuar, e cila mund të bëhet në minuta, ul avantazhin e shtëpisë dhe përmirëson përvojën tuaj të lojërave.

Kazinotë e reja në internet nuk mund të anashkalojnë nevojën për të ofruar poker me tre letra, pasi lojtarët e rinj popullojnë mjedisin e lojërave të fatit në internet.

Poker me tre letra
Luaj Poker me tre letra në internet

Luaj Poker me tre letra në internet

Luajnë korrekte në Three Card Poker in faqet e reja të kazinove në internet varet rreth pikave kyçe të vendimit që lojtari ka në secilën dorë: nëse duhet të postojë bastin e lojës ose të palos për të humbur Ante-në e tij. Në thelb, lojtari duhet të veprojë përpara tregtarit kur luan ose palos.

Pokeri me tre letra përbëhet nga dy zona të veçanta, Pair Plus dhe Ante Bast:

 • Bast Pair Plus lejon lojtarët të bastojnë në vlerat e renditura të dorës kundrejt një pagese të postuar.
 • Nga ana tjetër, lojtarët që zgjedhin Ante bast filloni duke bërë një bast fillestar përpara se të vendosni tre letra. Nga atje, ata mund të zgjedhin ose të luajnë ose të palosin.
Luaj Poker me tre letra në internet
Bonuset më të mira të pokerit me tre letra

Bonuset më të mira të pokerit me tre letra

Pothuajse çdo kazino në internet që ofron Poker 3 Card zhvillon disa fushata promovuese, disa të drejtuara drejt lojtarëve të rinj dhe të tjera për ata ekzistues. Për më tepër, operatorët që hapen lojëra të reja kazino në internet janë të prirur të ofrojnë këto stimuj. Thënë kështu, këtu janë disa bonuse të reja të spikatura të kazinosë për lojtarët e Pokerit me Tre Card.

 • Bonusi i mirëseardhjes: Pas regjistrimit në një kazino të re me Three Card Poker, lojtarëve zakonisht u jepet një bonus bujar pas depozitimit të parë. Ky nxitje është padyshim ndër shpërblimet më të mira për lojtarët që kërkojnë lojëra të reja pokeri për të luajtur.
 • Bonus Depozita/Ndeshje: Kazinotë e reja në internet janë gjithmonë të gatshme të përputhen me një depozitë lojtari me një shumë të caktuar, le të themi 100%.
 • Bonus pa depozitë: Ky bonus zakonisht ofrohet për të joshur lojtarët e rinj të provojnë lojëra të reja kazino në internet. Siç sugjeron emri, nuk kërkohet asnjë depozitë për të aktivizuar këtë bonus.
 • Bonus VIP: Kazinotë e reja në internet gjithmonë do të përpiqen të mbajnë role të larta në faqen e tyre. Në dritën e kësaj, lojtarët e Pokerit me 3 Karta të larta trajtohen me bonuse bujare, të cilat kryesisht nuk janë të disponueshme për lojtarët e tjerë.
 • Promocione javore: Kazinotë e reja të Pokerit me Three Card shpesh zhvillojnë promovime javore ose të vazhdueshme për të mbajtur lojtarët e rregullt të vijnë dhe për të ofruar inkurajim për të provuar lojëra të reja kazino në internet. Këto bonuse janë të dobishme për lojtarët që duan të zgjasin qëndrimin e tyre në kazino.
Bonuset më të mira të pokerit me tre letra
Si të luani poker me tre letra

Si të luani poker me tre letra

Pokeri me tre letra luhet me një kuvertë prej 52 letrash. Kjo lojë ofron opsione të ndryshme bastesh dhe aksione ballore kundër tregtarit. Këtu është një përmbledhje e disa hapave kritikë të ndjekur kur luani Poker me Three Card në kazinotë e reja në internet.

 1. Ashtu si duke luajtur në shumicën e varianteve të pokerit, lojtari e fillon lojën pasi vendos një bast ante. Pas vendosjes së Ante, lojtari ka dy opsione të lojës: bast Pair Plus ose bast një Ante.
 2. Çdo lojtari në tavolinë i shpërndahen tre letra. Lojtarët mund t'i shohin letrat e tyre ndërsa tregtari mbeten me fytyrë poshtë. Kur lojtarët janë të bindur se mund të kenë një dorë më të fortë se ajo e tregtarit, ata mund të klikojnë "Luaj" për të vazhduar të luajnë. Më pas, tregtari do të përballet me letrat e tij dhe do t'i krahasojë ato me dorën e lojtarit. Nëse një lojtar ka tre letra të vogla ose nuk ka besim të mjaftueshëm për të dalë kundër tregtarit, ai mund të paloset dhe të humbasë Anten e tij.
 3. Së fundi, lojtari krahason dorën e tij me atë të tregtarit, i cili duhet të ketë një mbretëreshë ose më mirë për t'u kualifikuar. Nëse tregtari nuk ka një kartë që plotëson kërkesat fillestare, lojtari fiton bastin ante dhe bastet e lojës bëhen shtytje. Nëse një lojtar ka dorën më të lartë, ai fiton si në ante ashtu edhe në baste.

Rregullat e Pokerit me Tre Letra

Pokeri me tre letra është i njohur për thjeshtësinë dhe rregullat e lehta për t'u kuptuar. Si rezultat, lojtarët që kërkojnë lojëra të reja pokeri për të luajtur e shohin këtë lojë tepër tërheqëse në kazinotë e reja në internet. Rregullat e lojës janë krijuar për t'u kujdesur për aspektet kryesore, duke përfshirë lojën, duart dhe pagesat.

Lojtarët janë të pajisur me dy opsione bastesh; Ante dhe Pair Plus. Lojtarët që vënë bast ante luajnë kundër duarve të tregtarit, duke formuar një dorë më të mirë. Për Pair Plus, lojtarët synojnë të bëjnë një dorë nga një palë ose më mirë pa i kushtuar vëmendje dorës së tregtarit.

Duhet gjithashtu të theksohet se kazinotë e reja në internet janë vendosur gjithashtu rregullat e vendosjes, madhësitë minimale dhe maksimale të basteve për tabela të ndryshme. Nëse kazinoja vendos 5 dollarë, një dorë normale duhet të kushtojë të paktën 10 dollarë. Vlen gjithashtu të theksohet se shumica e kazinove kërkojnë që çipat ante dhe ato të luajnë të kenë të njëjtën vlerë.

Rregullat e pokerit diktojnë gjithashtu Pokerin me Tre Letra pagesat. Shanset ndryshojnë, me kazinotë e reja në internet që adoptojnë opsione të ndryshme.

Edhe pse rregullat e Tre Card Poker mund të duken tepër të thjeshta, lojtarët duhet t'i dinë ato përpara se të fillojnë të luajnë për para të vërteta.

Si të luani poker me tre letra
Strategjia e Pokerit me Tre Karta në internet

Strategjia e Pokerit me Tre Karta në internet

Ashtu si rregullat, strategjitë e përdorura në Three Card Poker janë me siguri të lehta për t'u mësuar. Në thelb, të gjithë lojtarët duhet të kuptojnë se cilat duar duhet dhe nuk duhet të luajnë.

Rregulli i gishtit është që lojtarët duhet të klikojnë në "luaj" vetëm kur ata trajtohen me një dorë që përmban Mbretëresha-Gjashtë Katër (Q-6-4) ose më mirë. Çdo kombinim që është më i ulët ose më i keq se ky duhet të hidhet poshtë.

Disa lojtarë pajtohen me Strategjia vetëm për palë plus. Nuk ka asgjë të komplikuar në këtë strategji bastesh. Fokusi kryesor në këtë qasje të lojërave është se skaji i shtëpisë mund të bjerë deri në 2.14%, gjë që është e rrallë në poker. Një tjetër gjë e mirë e kësaj strategjie është se ajo është e drejtpërdrejtë, pasi lojtarët nuk duhet të shqetësohen për marrjen e vendimeve të komplikuara.

Three Card Poker është padyshim një nga lojërat e reja të kazinosë online më të lehta për t'u luajtur për të përpunuar strategji. Lojtarët duhet vetëm të dinë të bëjnë llogaritë dhe të marrin vendime bazuar në statistikat objektive të lojës.

Tre këshilla për pokerin me letra për fillestarët

Lojtarët që provojnë lojëra të reja pokeri në kazino në internet shpesh janë të mbërthyer me Three Card Poker. Përveç të mësuarit, disa këshilla për lojërat mund të jenë të shkathëta për çdo lojtar të ri. Thënë kështu, këtu janë disa këshilla bazë për lojtarët e rinj të Pokerit me Three Card.

 • Praktikoni: Të mësuarit për të luajtur lojëra të reja kazino në internet mund të jetë frikësuese, veçanërisht Pokeri me Tre Letra. Mënyra më e mirë për të zotëruar lojën është të gjesh një kazino të re që ofron lojë dhe praktikë falas në Poker me Tre Letra pa pasur asnjë para në linjë.
 • Kushtojini vëmendje tabelave të pagave: Pokeri me tre letra ka shumë variante. Disa kazino online ndryshojnë pagesat në favor të tyre. Kështu, lojtarët duhet të shmangin lojën në tavolina ku pagesat janë ulur.
 • Qëndroni në buxhetin tuaj: Është tepër e lehtë për këdo që është i ri në pokerin me 3 letra të tejkalojë shpenzimet. Kështu, është e rëndësishme të vendosni dhe t'i përmbaheni një buxheti në këtë lojë shumë të paqëndrueshme.

Këshilla të avancuara për pokerin me tre letra

Lojtarët me eksperiencë të Pokerit me Tre Letra betohen për rregullin Q-6-4, i cili shënon vetëm fillimin e çdo strategjie të avancuar. Lojtarët duhet të kuptojnë se si krahasohen tabelat e ndryshme, gjë që përfshin shtypjen e numrave të skajeve të shtëpisë për të kuptuar se në cilën tryezë ia vlen të luhet.

Përveç kësaj, lojtarët me përvojë priren të përfitojnë nga bastet opsionale të bonusit. Bërja e lëvizjeve të llogaritura mund t'i lejojë lojtarët të fitojnë deri në 1000 herë bastet e tyre në një bast bonus.

Strategjia e Pokerit me Tre Karta në internet
Shanset e pokerit me tre letra

Shanset e pokerit me tre letra

Çdo lojë pokeri e listuar në çdo kazino të re në internet favorizon shtëpinë. Ndryshe nga shumica e lojërave të reja të kazinosë në internet, Pokeri 3 Card u jep lojtarëve një shans të rrallë për ta kthyer avantazhin në favorin e tyre. Shanset e Pokerit për Tre Card zakonisht vendosen në rreth 97%. Kjo do të thotë se skaji i shtëpisë është vetëm rreth 3%, në varësi të kazinosë.

Lojtarët që qëndrojnë besnikë ndaj rregullit Q-6-4 ose më mirë (strategjia optimale) mund të përmirësojnë shanset e tyre në 98%, duke e lënë shtëpinë me një avantazh 25. Vlen gjithashtu të theksohet se basti Pair Plus shpesh favorizon shtëpinë, duke rritur kështu skajin e shtëpisë. Këtu janë disa nga kombinimet e pritshme të duarve dhe shanset e tyre përkatëse.

 • Flush i drejtë - 0,2%
 • Tre të një lloji - 0.2%
 • Drejt - 3.3%
 • Flush - 5%
 • Çifti – 16.9%
 • Kartë e lartë - 74.4%

Gjuajtësit duhet të dinë gjithmonë shanset për duart e tyre dhe pagesat e mundshme. Kjo njohuri është kritike pasi i ndihmon lojtarët të kuptojnë duart e vlefshme dhe ato që nuk janë - sa më të ulëta të jenë shanset, aq më i lartë është pagesa. Një flush i drejtpërdrejtë do të paguante shumë më tepër se një dorë me vetëm një kartë të lartë nga lista.

Shanset e pokerit me tre letra