Si të fitoni shumë në Poker

Poker

2021-04-09

Eddy Cheung

Poker është një nga më të njohurit kazino online lojëra që duhet të provoni. Kazino të ndryshme online ofrojnë variacione të ndryshme pokeri, nga pokeri me tre letra në poker me katër letra. Lojtarët do të fitojnë fitime të mëdha në poker, veçanërisht në jackpot-et progresive.

Si të fitoni shumë në Poker

Një z. Frank, një lojtar i Atlantikut, së fundmi fitoi një xhekpot prej 1.1 milion dollarësh duke luajtur poker me katër letra. Ky artikull do të zbulojë se si dikush mund të bëjë fitore të mëdha në poker.

Si të fitoni një Jackpot Progresiv

Është e rrallë të gjesh lojëra pokeri me katër letra që ofrojnë jackpot me shtatë shifra. Xhekpotet me gjashtë shifra janë më të zakonshme. Për të fituar këto çmime të mëdha, lojtarët duhet të marrin në konsideratë të luajnë në rrjete të mëdha jackpot progresive. Xhekpotet progresive janë mënyra e vetme për të fituar të mëdha kur luani online.

Sa herë që një çmim i parë i lojës së tavolinës i afrohet shenjës së 1 milion dollarëve, më shumë lojtarë do të vijnë gjithmonë në bord. Duke qenë progresiv, xhekpoti do të vazhdojë të rritet ndërsa më shumë lojtarë konkurrojnë për ta arritur atë.

Dikush mund të hasë shpejt një kazino në internet me një çmim të parë të lojës pokeri që i afrohet 1 milion dollarëve. Ka dy arsye pse lojtarët duhet të luajnë jackpot në këtë pikë:

 • Me mijëra kumarxhinj që nxitojnë për ta luajtur atë, dikush do të arrijë përfundimisht xhekpotin
 • Lojtarët marrin vlerë pozitive të pritur nga aksionet e tyre kur luajnë jackpot mbi 1 milion dollarë. Çdo çmim i parë i kazinosë në internet do të fillojë të ofrojë një vlerë pozitive të pritshme pasi të jetë e barabartë

Në këtë pikë, lojtari po bën fitime teorike nga aksionet e tij/saj. Që fitimet imagjinare të realizohen, lojtari duhet të fitojë xhekpotin. Përndryshe, lojtarët mund të luajnë për të fituar çmime të vogla progresive.

A mund të fitojë një Jackpot duke luajtur poker?

Pyes veten nëse është e mundur të fitosh shumë në poker? Epo, përgjigja e shkurtër është po. Dikush mund të marrë pjesë në jackpote progresive duke luajtur tituj të ndryshëm, nga lojëra elektronike në poker dhe ruletë. Shumica e zhvilluesve nuk janë të prirur të ofrojnë jackpote të mëdha pokeri. Megjithatë, disa kazino online ofrojnë këtë lojë tavoline.

Shanset për të gjetur një jackpot-i fitimprurës me katër letra pokeri janë paksa të vështira. Pavarësisht se ato janë të rralla, gjithmonë mund të gjesh një jackpot fitimprurës pokeri në një vend me reputacion lojrash.

Bazat e Pokerit me Katër Letra

Loja e pokerit me katër letra është një variant i pokerit me tre letra. Dallimet midis këtyre dy lojërave të tavolinës së kazinosë janë:

 • Njëra kërkon tre letra, ndërsa tjetra kërkon katër letra për dorë
 • Në pokerin me tre letra, tregtari nuk kërkon një dorë kualifikuese. Ata do të kenë nevojë për një mbretëreshë të lartë në vend
 • Tregtari merr një kartë shtesë në pokerin me katër letra
 • Lojtarët mund të rrisin 3 herë anten e tyre në poker me katër letra në vend të standardit 1x

Objektivi i pokerit me katër letra është të ketë një dorë më të fortë se tregtari. Krupierit i ofrohet një kartë shtesë për të kundërshtuar pagesën e bonusit. Më poshtë janë renditja e dorës, nga më e ulëta tek ajo më e larta:

 • Kartë e lartë
 • Çift
 • Dy palë
 • Drejt
 • Flush
 • Tre të një lloji
 • Drejt Flush
 • Katër të një lloji

Dy bastet kryesore janë aces dhe ante up. Për të marrë pjesë, lojtarëve u kërkohet të bëjnë të paktën një nga bastet. Është gjithashtu e mundur që të vendosen të dyja. Me këto baste, njeriu ka një shans më të lartë për të arritur xhekpotin.

Pas vendosjes së bastit, çdo lojtar merr pesë letra. Krupieri merr gjashtë letra. Qëllimi është të krijojmë dorën më të mirë dhe më të fortë me katër letra. Megjithatë, krupieri luan në një avantazh, sepse ata kanë një kartë shtesë që lojtarët e tjerë nuk e kanë.

Të rejat e fundit

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall
2023-09-15

Wazdan prezanton në vjeshtë me promovimin e ri të Rrjetit Mystery Fall

Lajme