Sic Bo

Loja aziatike e Sic Bo ka një histori të gjatë të përhapjes në të gjithë botën, duke filluar nga Azia dhe duke u përhapur në Shtetet e Bashkuara dhe përfundimisht në Mbretërinë e Bashkuar në harkun e një shekulli. Në dekadën e dytë të shekullit të 21-të, ajo madje ka fituar një vend në mesin e lojërave më të njohura në kazinotë online.

Faqet e reja të kazinove vazhdojnë të tregojnë interes të madh për lojën që ka fituar emërtime si Hi-Lo, Dai Siu, Tai Sai dhe Big and Small gjatë viteve të ekzistencës së saj. Ne kemi mbledhur së bashku informacione për kazinotë më të mira të reja ku mund të luhet Sic Bo.

Sic Bo
Gjithçka që duhet të dini për Sic Bo në kazinotë e reja në internet
Gjithçka që duhet të dini për Sic Bo në kazinotë e reja në internet

Gjithçka që duhet të dini për Sic Bo në kazinotë e reja në internet

Kazinotë e reja në internet kanë Sic Bo si një nga lojërat e tyre më të njohura. Lexoni këtu për të kuptuar pse Sic Bo dhe versionet e tij të reja janë kaq të njohura.

Gjithçka që duhet të dini për Sic Bo në kazinotë e reja në internet
Historia e Sic Bo

Historia e Sic Bo

Sic Bo është një lojë me origjinë kineze. Ajo u luajt në shumë vende të rajonit të Azisë, në një format përgjithësisht të ngjashëm. Në fillim luhej vetëm për argëtim, por me kalimin e kohës u shndërrua në një lojë bixhozi.

Si lojë kazino, fillimisht luhej në Macau, ku njihej si Dai Siu. Kinezët që migruan në Amerikë e prezantuan lojën në vend gjatë shekullit të 20-të dhe kazinotë amerikane u magjepsën prej saj. MB prezantoi gjithashtu versionet Sic Bo të quajtura Chuck-a-Luck dhe Grand Hazard, të cilat janë të njohura në kazinotë brenda rajonit.

Historia e Sic Bo
Lojëra të reja Sic Bo

Lojëra të reja Sic Bo

Ndërsa formati bazë dhe loja e lojës së Sic Bo mbeten të njëjta, zhvilluesit po përpiqen të dalin me versione të reja inovative çdo ditë. Në versionin kryesor, tre zare hidhen së bashku dhe lojtarët vënë bast për rezultate të caktuara në tryezën e basteve.

Versionet e reja luajnë me numrin e zareve të hedhura dhe përpiqen të zgjerojnë rezultatet e mundshme në tryezë. Incidenca e më shumë rezultateve të mundshme e bën përvojën e basteve edhe më emocionuese. NetEnt , për shembull, lançoi një version të ri të njohur si Mega Sic Bo në korrik 2020. Lojëra evolucionare gjithashtu ka një version të ri të quajtur Super Sic Bo, ndërsa Playtech ka Sic Bo Deluxe.

Lojëra të reja Sic Bo
Pse të luani Sic Bo në kazinotë e reja?

Pse të luani Sic Bo në kazinotë e reja?

Kazinotë e reja janë gjëja kryesore. Ata po përpiqen të përdorin sa më shumë risi që të jetë e mundur në një përpjekje për të krijuar një vend në një treg tashmë të mbushur me njerëz. Hartimet krijuese të faqeve dhe shpërblimet fitimprurëse janë pjesë e taktikave të tyre të përdorura për të tërhequr klientët.

Po aq emocionuese është tendenca e tyre për të pasur versionet më të fundit të Sic Bo. Duke luajtur në kazino të reja, lojtarët përfitojnë nga tavolina të zgjeruara dhe shanse më të mira. Kjo e bën përvojën e lojës edhe më emocionuese. Në të njëjtën kohë, këto versione të reja kanë grafika të shkëlqyera për të dashuruarit e Sic Bo.

Pse të luani Sic Bo në kazinotë e reja?
Teknologji në kazinotë e reja Sic Bo

Teknologji në kazinotë e reja Sic Bo

Kazinotë më të reja kanë përqafuar format më të fundit (dhe ndoshta më të mira) të teknologjisë. Rezultati është se këto faqe u japin lojtarëve një përvojë të përgjithshme të përmirësuar. Mjetet e dizajnit të faqeve të përdorura për krijimin e këtyre faqeve të reja të kazinosë janë të nivelit të lartë. Kjo do të thotë që ndërfaqja e faqes është më miqësore për përdoruesit si në pamje ashtu edhe në përdorim.

Lojërat që gjenden në këto kazino janë gjithashtu versionet më të fundit të krijuara nga zhvillues të njohur. Ato ofrojnë tregje më të gjera bastesh dhe akoma më shumë drejtësi pasi janë audituar në mënyrë të pavarur. Tendencat teknologjike vazhdojnë të ndryshojnë dhe përvoja e lojërave Sic Bo vetëm sa mund të përmirësohet.

Teknologji në kazinotë e reja Sic Bo
Rregullat themelore të Sic Bo

Rregullat themelore të Sic Bo

Rregullat e Sic Bo janë aq bazike sa mund të jenë. Lojtarët luajnë kundër shtëpisë/dilerit dhe jo kundër njëri-tjetrit. Ekziston një tabelë bastesh me rezultate të ndryshme që mund të arrihen kur hidhen tre zare së bashku. Lojtarët zgjedhin parashikimet e tyre nga tabela dhe vendosin çipat e tyre në atë seksion ose, në rastin e kazinove online, klikojnë në atë zonë të tabelës.

Më pas tregtari rrotullon gjoksin që përmban zaret dhe i zbulon ato. Rezultatet vlerësohen dhe më pas ndërmerren veprime në varësi të mënyrës se si dalin parashikimet e lojtarëve (fitojnë ose humbasin).

Rregullat themelore të Sic Bo
Sic Bo Strategjia Themelore

Sic Bo Strategjia Themelore

Sic Bo është një lojë fati, që do të thotë se asnjë rezultat nuk varet nga tjetri. Ka shumë mundësi që mund të ndodhin. Si i tillë, nuk mund të "mësohet" domosdoshmërisht se si të luajë më mirë. Megjithatë, është e mundur të përmirësohen aftësitë e basteve në tryezën e basteve.

Për shembull, në vend që të shkoni për numra të caktuar ose totale të caktuara, është më e mençur të shkoni për një opsion të lartë ose të ulët. Kjo zgjeron mundësinë e një parashikimi. Strategjia është aq e popullarizuar sa që loja fitoi emrin 'Hi-lo' në disa zona ku luhet. Vendosja e tre njësive të basteve në numrin tetë është gjithashtu një strategji e zakonshme bastesh Sic Bo.

Sic Bo Strategjia Themelore