Play Grand New Casino Rishikoni

Age Limit
Play Grand
Play Grand is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Përfitimet
+ E renditura e para
+ Ofron lojërat më të njohura
+ Pikat e besnikërisë janë të disponueshme

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2013
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpritur
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Gjermane austriake
Norvegjeze
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (10)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
MonedhatMonedhat (8)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (12)
Argjentina
Brazili
Finlanda
India
Irlanda
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Peruja
Republika Çeke
Zelanda e Re
SoftwareSoftware (17)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Betsoft
Elk Studios
Ezugi
Games Warehouse
Leander Games
Microgaming
Multicommerce Game Studio
NetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
QuickspinThunderkick
White Hat Gaming

About

Play Grand Casino është një sipërmarrje kazinoje në internet e krijuar në 2015 dhe e operuar nga White Hat Gaming Ltd. Kompania është e licencuar nga Autoriteti Maltez i Lojërave, Komisioni i Kumarit në MB, Komisioni Suedez i Kumarit dhe juridiksioni i Curaçao. Aktualisht, kazino është audituar publikisht nga eCOGRA për të përmbushur standardet e lojës së ndershme.

Games

Opsionet e lojërave të fatit në këtë faqe interneti janë të gjera dhe përfshijnë lojëra të njohura slot, jackpot, lojëra tavoline, lojëra me letra, bingo, keno dhe madje edhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Lojërat e njohura në Play Grand Casino përfshijnë Mega-Moolah, Legacy of Egypt, Jungle Spirit, Rainbow Jackpots, Starburst, Gonzo's Quest, Book of Dead dhe Reactoonz ndër shumë të tjera.

Withdrawals

Tërheqja e fitimit është gjithashtu e lehtë duke përdorur një sërë platformash pagese. Kuletat elektronike janë më të shpejtat dhe zgjasin 24-48 orë ndërsa kartat e kreditit/debitit maturohen në 2-5 ditë. Transfertat bankare gjithashtu mbështeten dhe duhen 3-5 ditë për t'u maturuar. Të gjitha tërheqjet i nënshtrohen dritares së pritjes 48-72 orësh dhe një kufi prej $10000 në javë.

Languages

Kjo kazino nuk është shumë mbresëlënëse kur bëhet fjalë për mbështetjen e gjuhës. Platforma është përkthyer vetëm në katër gjuhë; Anglisht, Suedisht, Norvegjisht dhe Finlandisht. Kjo lë jashtë shumë lojtarë që nuk kuptojnë asnjë nga këto gjuhë. Përsëri, lojtarët nga shumë vende janë të kufizuar të luajnë në Play Grand Casino.

Promotions & Offers

Play Grand Casino ka një program besnikërie që do të thotë ndërsa lojtarët vazhdojnë të bëjnë transaksione, ata fitojnë pikë të cilat mund të blihen. Etiketat e depozitës së parë së bashku me një bonus 100% deri në 300 £. Depozitat e dyta dhe të treta kanë 50% dhe 25% bonus për depozitat deri në 500 £ dhe 200 £ respektivisht. Ka edhe rrotullime falas dhe promovime sezonale.

Live Casino

Për t'u siguruar që lojtarët të shijojnë gjithmonë të qetë lojërat, Play Grand Casino ka disa kanale të mbështetjes së klientit. Ka mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe linjë telefonike ndërkombëtare, por ato janë të disponueshme vetëm nga ora 10:00 deri në orën 23:00 GMT. Përveç kësaj, kompania ka një adresë emaili dhe faqe të mediave sociale duke përfshirë Facebook dhe Twitter.

Software

Kur bëhet fjalë për shitësit e programeve të lojrave, lista është gjithashtu e gjatë. Play Grand Casino ka bashkëpunuar me emrat e njohur që sjellin lojërat më të fundit. Lojërat ofrohen nga NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming, Asylum Labs, Bla Bla Bla Studios, Ditech Gaming, Concept Gaming, Leander Games etj.

Support

Play Grand Casino krenohet me teknologjinë më të fundit duke përfshirë lojërat HTML5. Platforma është e disponueshme si lojë e menjëhershme, në desktop, tablet dhe telefon celular. Ndërfaqja është e lehtë për t'u naviguar dhe ngarkon faqet shumë shpejt. Për të garantuar sigurinë më të mirë për të gjitha të dhënat e përdoruesit, të gjitha platformat e Play Grand Casino janë të siguruara SSL.

Deposits

Për të filluar të luani, depozitoni para duke përdorur platformat e mbështetura të eWallet; Neteller, PayPal, Trustly, Sofort, Skrill, Mastercard, Maestro, Paysafe card, Ukash, POLi, Visa, etj Transaksionet kërkojnë disa minuta deri në rreth një orë për t'u reflektuar në varësi të platformës së përdorur. Ekziston një kërkesë minimale e depozitës prej $ 10 ose ekuivalenti.