Blizz Casino New Casino Rishikoni

Age Limit
Blizz Casino
Blizz Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
MasterCardVisa
Trusted by
Curacao

Blizz Casino

Ndërsa bota kalon në një botë dixhitale, kriptomonedha po bëhet gjithnjë e më e zakonshme si një opsion pagese midis kazinove online. Blizz Casino është një shembull i mirë. Logoja e saj përshkruan shenjën Bitcoin; e njëjta përkthehet në numrin e kriptomonedhave të disponueshme në seksionin e arkëtarit të saj. Duke qenë i lançuar në 2022, ai paraqitet ndër shtesat më të reja në botë dhe është pjesë e Meta Bliss Group BV

Blizz Casino ofron një koleksion të shkëlqyer të lojërave të kazinosë nga ofruesit e programeve kompjuterike të nivelit më të lartë. Lojtarët gëzojnë një hapësirë të sigurt dhe të sigurt lojrash falë veçorive moderne të sigurisë. A mendoni të luani në Blizz Casino? Epo, ky rishikim i Blizz Casino do të ofrojë një përmbledhje të shkëlqyer të të gjitha veçorive të disponueshme në këtë kazino të re.

Pse të luani në Blizz New Casino

Blizz Casino është shtëpia e të gjitha llojeve të lojtarëve të kazinosë, me mbi 4000 lojëra në sallën e lojërave. Ai gjithashtu ofron një përzgjedhje ekskluzive të lojërave të dëshmueshme të ndershme, të njohura në mesin e kazinove të bitcoin me vlerësime më të mira. Këto lojëra mundësohen nga zhvilluesit kryesorë të softuerit si Microgaming, Pragmatic Play, NetEnt dhe Evolution. Blizz Casino mbështet metoda të shumta të njohura të pagesave me kriptomonedhë mbi pagesat me kartë dhe kuletat elektronike.

Procesi i regjistrimit në Blizz Casino është i thjeshtë. Pas procesit të KYC dhe depozitimit të parë, lojtarët hapin dyert për bonuse, promovime dhe turne të mirë. Ai gjithashtu ofron veçori moderne të sigurisë për të siguruar që lojtarët të jenë të sigurt në internet. Blizz Casino shquhet si një platformë shumëgjuhëshe me shërbime të nivelit të lartë të mbështetjes së klientit.

About

Blizz Casino është një faqe e re kazinoje në internet e lançuar në vitin 2022. Ajo është në pronësi dhe operohet nga Meta Bliss BV, një kompani e mirënjohur iGaming. Është i licencuar dhe i rregulluar nga Komisioni i Lojërave elektronike të Curacao. Edhe pse Blizz Casino është një hyrje e re në hapësirën e lojërave të fatit kripto, ajo ofron një koleksion të gjerë lojërash kazino dhe veçori moderne të kazinosë. Është një degë e BeGambleAware.Org, një organizatë që përkrah lojërat e fatit të përgjegjshëm.

Games

Pavarësisht se është i ri në treg, Blizz Casino ofron mbi 4000 lojëra kazino të mundësuara nga mbi 60 ofrues softuerësh. Lojtarët mund të përdorin opsionin e kërkimit ose filtrin e renditjes "Furnizuesit" për të kërkuar lehtësisht lojërat e tyre të preferuara. Kategoritë e njohura në Blizz Casino përfshijnë lojëra elektronike, lojëra tavoline, jackpots, tregtarë të drejtpërdrejtë dhe lojëra me siguri të ndershme. Shumica e lojërave funksionojnë në motorin RNG, përveç titujve të tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Me siguri lojëra të ndershme

Këto janë lojëra kazino transparente, të provueshme dhe të verifikueshme të ndërtuara në teknologjinë Blockchain. Ndryshe nga RNG, algoritmi Provably Fair lejon lojtarët të verifikojnë drejtësinë e një loje duke përdorur farat e klientit dhe serverit. Për të përjetuar të ardhmen e lojërave në Blockchain, mund të luani:

 • JetX
 • PlinkoX
 • Keno 40
 • Pilot
 • Pulë

Slots

Video lojërat elektronike janë të përhapura në mesin e lojtarëve të kazinove në internet në mbarë botën. Blizz Casino nuk është një rast i veçantë. Ai ofron mbi 3,000 lojëra elektronike në internet nga pothuajse të gjithë ofruesit. Lojtarët mund të eksplorojnë lojëra elektronike të ndryshme falas përpara se të kalojnë në para të vërteta. Ato ofrojnë tema inovative dhe veçori të ndryshme bonusi. Zgjedhjet kryesore përfshijnë:

 • Portat e Olimpit
 • Fortunes tmerrshëm
 • Festa e frutave
 • Bambu i madh
 • Kërkohet i vdekur ose i egër

Lojëra tavoline

Një surprizë e këndshme na pret në seksionin e lojërave tavoline në formën e më shumë se 200 titujve që funksionojnë në motorin RNG. Ka variacione të ndryshme të blackjack-ut, ruletit, baccarat-it dhe pokerit video. Këto lojëra ndryshojnë në aspektin e rregullave, kufijve të basteve dhe lojës. Lojërat kryesore të tavolinës në Blizz Casino përfshijnë;

 • Ruletë evropiane
 • Blackjack klasik
 • Back Blackjack
 • Punto Banco
 • Texas Hold'Em Poker 3D

Kazino live

Lojtarët që kërkojnë emocionin e veprimit të drejtpërdrejtë do të gjejnë mbi 600 tituj të drejtpërdrejtë të tregtarëve në dyqan për ta. Ky seksion dominohet nga studiot Evolution Live dhe Pragmatic Play Live. Të gjitha lojërat organizohen nga krupierë të jetës reale, duke dhënë një përvojë të ngjashme me atë të kazinove me bazë tokësore. Këto lojëra janë të disponueshme vetëm për të luajtur për para të vërteta. Ato përfshijnë:

 • Salon Prive Blackjack
 • Ruletë me bar ari
 • Bakarat rrufeje
 • Sweet Bonanza Candyland
 • I gjithë Pokeri Amerikan

Bonuses

Pas regjistrimit në Blizz Casino, lojtarët marrin bonuse të mira dhe promovime fitimprurëse. Lojtarët e rinj shpërblehen me një paketë mirëseardhjeje 150% deri në 2.2 BTC. Kjo paketë shpërndahet në 2 depozitat e para. Lojtarët duhet të plotësojnë një kërkesë të bastit 40 herë të lidhur me paketën e mirëseardhjes përpara çdo parash.

Shënim: Vetëm lojëra elektronike specifike që kontribuojnë në kërkesat e basteve të bonusit të mirëseardhjes. Ju mund të hyni në listën e lojërave elektronike të përjashtuara në kushtet e bonusit të mirëseardhjes.

Lojtarët ekzistues mund të gëzojnë bonuse dhe promovime në faqen "Promovimet". Aktualisht, bonuset dhe promovimet e disponueshme përfshijnë:

 • Kthim parash javor
 • Bie & Fiton

Lojtarët mund të bashkohen gjithashtu në sallën VIP, e cila ofron veçori dhe shpërblime të personalizuara.

Payments

Blizz Casino ofron opsione të shumta pagese me fokus në kriptovalutat. Të gjitha opsionet bankare konvencionale janë të siguruara me teknologjinë e enkriptimit SSL, me kriptovalutat që ofrojnë veçori të nivelit të lartë të sigurisë falë teknologjisë së pagesave në zinxhir. Koha e përpunimit të tërheqjes ndryshon nga një metodë në tjetrën. Ato përfshijnë:

 • Visa/Mastercard
 • Apple paguaj
 • Samsung paguaj
 • Bitcoin
 • Ethereum

Monedhat

Blizz kazino krijoi një platformë iGaming që strehon të gjitha llojet e lojtarëve në mbarë botën. Ai mbështet shumë monedha fiat dhe opsione të njohura të kriptomonedhave për t'i bërë të gjithë të ndjehen si në shtëpinë e tyre. Si një kazino me rritje të shpejtë, më shumë opsione monetare ka të ngjarë të jenë të disponueshme në të ardhmen. Disa nga opsionet e disponueshme të monedhës përfshijnë:

 • USD
 • EUR
 • ETH
 • BTC
 • DOGE

Languages

Blizz Casino i shërben një popullate të madhe lojtarësh të vendosur në vende të ndryshme. Ai i lejon lojtarët të përdorin të gjitha shërbimet duke përdorur gjuhë të ndryshme. Gjuha kryesore e sajtit është anglishtja, por lojtarët mund të kalojnë lehtësisht në gjuhë të tjera të mbështetura. Gjuhët e mbështetura variojnë nga gjuhët lokale tek ato të njohura globalisht, si p.sh

 • gjermanisht
 • frëngjisht
 • japoneze
 • italisht
 • portugeze

Software

Blizz Casino i ka tejkaluar lojtarët, pritshmëritë pasi ndërtoi një koleksion të madh lojërash kazino pavarësisht se është një kazino e re në internet. Kjo nuk do të ishte e mundur pa futur në bord një numër të konsiderueshëm ofruesish softuerësh. Ajo ka bashkëpunuar me ofrues të rinj dhe të mirë-vendosur softuerësh në industri.

Çuditërisht, të gjitha lojërat në kazino Blizz janë optimizuar për t'u luajtur në pajisje të shumta. Kjo e bën këtë kazino një platformë miqësore për përdoruesit me një mundësi për të luajtur në lëvizje. Të gjitha pak studiot e lojërave mbështesin seksionin e kazinosë live dhe lojtarët mund të eksplorojnë një koleksion të shkëlqyer të tregtarëve të drejtpërdrejtë. Blizz Casino është i disponueshëm në modalitetin e luajtjes së menjëhershme; prandaj lojtarët nuk kanë nevojë për një aplikacion ose softuer për të filluar. Ofruesit kryesorë të softuerit përfshijnë:

 • Microgaming
 • Lojë pragmatike
 • NetEnt
 • Dot iGaming
 • Lojëra evolucionare

Support

Shërbimi i mirë ndaj klientit është çelësi i suksesit ose dështimit të një kazinoje në internet. Blizz Casino e kupton rëndësinë e mbështetjes së klientit, prandaj nxitja e saj për shërbime të jashtëzakonshme mbështetëse. Ajo ka një strukturë bisede live për të kontaktuar menjëherë ekipin e saj mbështetës gjatë orarit të punës. Lojtarët mund të arrijnë ekipin mbështetës duke përdorur email (support@bizzocasino.com) ose telefon. Përveç kësaj, Blizz Casino ka një seksion gjithëpërfshirës FAQ që mund të përkthehet në gjuhë të ndryshme.

Pse ia vlen të luash në Blizz Casino?

Blizz Casino është një kripto-kazino e re e lançuar në vitin 2022. Ajo është në pronësi të Meta Bliss Group BV, një operator i ri kazinoje i licencuar dhe i rregulluar në Curacao. Kjo kazino ka ndërtuar një holl masiv kazinoje me mbi 4000 lojëra kazino nga mbi 60 ofrues softuerësh. Duke gjykuar këtë kazino nga salla e lojërave, mund të mendoni se ka ekzistuar për një dekadë. Lobi i kazinosë plotësohet me bonuse fitimprurëse, promovime dhe turne të rregullt. Lojtarët e rinj kanë të drejtë për një paketë mirëseardhjeje 150% deri në 2.2 BTC.

Si pjesë e hapësirës së kripto-lojërave, Blizz Casino ofron opsione të shumta të kriptomonedhave përveç metodave konvencionale bankare. Lojtarët mund të bastojnë duke përdorur opsione fiat ose kriptomonedha. Në rast ankese ose pyetjeje, lojtarët mund të kontaktojnë ekipin mbështetës për ndihmë në kohë.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2022
BonusetBonuset (14)
Bitcoin Bonus
Bonus cashback
Bonus ndeshje
Bonus referimi
Bonus rrotullime falasBonus të mirëpritur
Bonusi VIP
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisë
Bonusi i ditëlindjes
Bonusi i rimbushjes
Bonusi javor
Bonusi me depozitë
Kodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (8)
Angleze
Finlandeze
Franceze
Gjermane
Gjermane austriake
Polake
Portugeze
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (30)
Baccarat
Bileta gërvishtëse
BingoCaribbean Stud
Crazy Time
Deal or No Deal Live
Dragon Tiger
Dream Catcher
European Roulette
First Person Baccarat
First Person Blackjack
First Person Dragon Tiger
Kazino Holdem
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Football Studio
Live Genie Blackjack
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Ball
Mega Sic Bo
Monopoly Live
RuletëSic Bo
Side Bet City
Slotat
Super Sic Bo
Texas Holdem
Wheel of Fortune
Who Wants to be a Millionare
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Apple Pay
Bank Wire Transfer
BitcoinDogecoin
Ethereum
Google Pay
Instant Bank
Instant Banking
Instant bank transfer
Litecoin
MasterCard
Online Bank Transfer
Ripple
Tether
Visa
Visa Delta
Visa Electron
MonedhatMonedhat (2)
Euro
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
Gjermania
Hungaria
Irlanda
Kanadaja
Norvegjia
Zelanda e Re
Zvicra
SoftwareSoftware (36)
1x2Gaming
7mojos
BF Games
Belatra
Betgames
Blueprint Gaming
Booongo Gaming
Concept Gaming
Espresso Games
Evoplay Entertainment
Fazi Interactive
Gamefish
Gamomat
Habanero
Hacksaw Gaming
HoGaming
MicrogamingNetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
SmartSoft Gaming
Spinomenal
TVBET
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Gaming
Triple Cherry
VIVO Gaming
Wazdan
We Are Casino